פעילות לראש השנה וחגי תשרי

פעילות לילדים ומבוגרים לראש השנה וחגי תשרי

כאן תמצאו מגוון פעילויות לראש השנה: פעילות לראש השנה למבוגרים, פעילות לראש השנה לילדים, פעילות לראש השנה לגיל הרך, פעילות לראש השנה לתיכון, פעילות לראש השנה לעובדים, פעילות נוער לראש השנה, פעילויות לילדים בסוכות וחגי תשרי.

אנו מפעילים למעלה מ-19 שנה סדנאות ופעילות יצירה לראש השנה ולחגי תשרי בגנים ובתי ספר, מתנ"סים, יישובים וקיבוצים, קהילות וארגונים, חברות ומוסדות שונים בכל רחבי הארץ:

סדנת יצירת השופר, יצירת כלי לדבש, סדנת הדבורה והדבש, עוגת דבש ותפוחים, סדנת הסוכה וד' מינים, יצירת ריבת אתרוגים, יצירת נרות צבעוניים, גביע לקידוש מזכוכית, פמוט מהודר מעץ זית ועוד סדנאות פעילות לראש השנה לילדים ולכל הגילאים.

כל סדנה כוללת הדרכה לימודית עשירה ומרתקת ויצירה חווייתית, בהתאמה למשתתפים ולאופי האירוע. אנו מביאים איתנו את כל הציוד הנדרש לטובת הפעילות.

נשמח להתאים עבורך פעילות לראש השנה 2018 וחגי תשרי, ונשמח לספר לך כי התכנית: פעילות ראש השנה והתכנית: פעילות לסוכות מאושרות ומומלצות ע"י משרד החינוך – מס' תכנית 2369.

שנה טובה ומתוקה! אנחנו כאן בשבילך.

איך מכינים שופר?

סדנת יצירת השופר

חשבתם פעם: ממה מכינים את השופר? איך עושים שופר?
האם אתם יכולים ליצור שופר בעצמכם?
ובכן, אנחנו רוצים ללמד אתכם ליצור שופר כשר.

סדנת יצירת השופר היא מהסדנאות הייחודיות ביותר שבה המשתתפים יכירו את תהליך הכנת השופרות ויצרו...

יצירת כלי מהודר לדבש

תורתנו הקדושה נמשלה לדבש. בראש השנה אנו מטבילים תפוח בדבש. כל משתתף ייצור כלי מרהיב, יפה ומהודר לדבש. (כלי מזכוכית עם קישוטים וכיתוב צרובים בחול)

סדנה לבניית סוכה

המשתתפים מתחלקים לקבוצות, כשכל קבוצה נדרשת לבנות סוג סוכה מסוים. סוכה על גבי עגלה, סוכה נמוכה מעשרה טפחים ועוד. המשתתפים לומדים על סוגי הסוכות הכשרות והפסולות.

ארבעת המינים

לימוד על ארבעת המינים, התכונות המיוחדות שבכל אחד מהם. מה פוסל כל אחד מהמינים. כל משתתף מתנסה בהרכבת "סט" ארבעת המינים כשר ומהודר, ע"י יצירת לולאות מיוחדות מענפי ה'לולב'.

ריבת אתרוגים

בסדנא יפייפיה זו ניקח את האתרוג, המשמש לנו למצוות נטילת ארבעת המינים, נקלף, נשרה ונבשל ונקבל ריבת אתרוגים נהדרת. כל משתתף יקח איתו מריבה טעימה זו לביתו

סדנת הדבורים והדבש

בסדנא נלמד על חיי דבורת הדבש וכיצד מכינות הדבורים את הדבש. נצפה בסרט על חיי הדבורה ועל תהליכי הפקת הדבש, עד לפתח ביתנו. נחזה בעבודת הדבוראי (הכוורן) ובהמשך נפיק בעצמנו דבש מתוך החלות וכל משתתף ייקח אתו כוסית דבש.

עוגת תפוח בדבש

מנהג ישראל ליטבול תפוח בדבש ולבקש שתהיה שנה טובה ומתוקה, בסדנא זו נכין עוגת דבש על בסיס תפוחים, וכל משתתף יקח את העוגה האפויה מעשה ידיו לביתו

סדנאות נוספות לשילוב: 

בסדנה זו ניצור יחד בתי מזוזה מפוארים מענפי עצים. נשייף את העץ הגולמי, נדביק את חלקי המזוזה, נצבע בלקה ושוב נשייף. וכשנקבע את המזוזה בפתח הבית היא תזכיר לנו בצאתנו ובואנו שיש מי ש"שומר דלתות ישראל".

סיפורה של חווה בגן עדן- מצוות הדלקת הנר בערב שבת קודש - ניצור כל אחד ואחת - נר שבת צבעוני ויפה.

בפעילות זו נלמד על מצוות הדלקת נר שבת וחג ועל האור והיופי שמוסיף הנר לבית. המשתתפים יצרו פמוט מהודר מענפי עצים, ישייפו ויבריקו בעזרת חומרים מיוחדים, ויקבלו פמוט מדהים.

המשתתפים מקבלים גביע זכוכית חלק, בשלב היצירה הם מעצבים אותו לפי טעמם באמצעות טפט. לאחר הדבקת הטפט מכניסים את הגביע למכונת הצריבה, שצורבת את האזורים הלא מכוסים בגוון חלבי. לאחר הסרת הטפט - תקבלו גביע אישי ומהודר.

מדוע עושים אנו קידוש ולמה דווקא על היין. כל משתתף סוחט ענבים, רואה את תהליך הפקת היין ומקבל בקבוק יין לעצמו ודף צבעוני ומהודר לקידוש.

נספר את סיפור המן במדבר. יחד ננפה את הקמח, ונלוש בצק להכנת חלות בצורות מיוחדות, וכמובן האפיה בתנור. כל משתתף מקבל את החלה שאפה. מתאים לסדנה לקייטנה לקראת שבת

סיפורו של אדם הראשון בגן עדן, לאחר חטא עץ הדעת. מדוע אנו מדליקים נר בהבדלה יחד נטבול את הפתילות בשעווה, נקלע וניצור נר הבדלה יפהפה

עם כניסת השבת אנו מקבלים נשמה יתרה. במוצאי שבת- בהבדלה אנו מריחים בשמים ניצור כל אחד ואחת נרתיק נאה ונמלא אותו בצמחי בושם. מתאים במיוחד לפעילות בקייטנה